Przekaż

Jeden procent podatku dla Naszych Podopiecznych

Jeśli zastanawiacie się Państwo, na którą spośród Organizacji Pożytku Publicznego przekazać 1% Waszego podatku, zachęcamy serdecznie do rozważenia możliwości przekazania tej formy wsparcia na rzecz

Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych

Numer KRS: 0000234513

Polecamy również PROGRAM DO POBRANIA który, pomoże Państwu przy rozliczeniu podatkowym lub wypełnienie ONLINE (Program jest bezpłatny, aktualizuje się automatycznie).

Program PIT
Wypełnij ONLINE

Jeśli uznacie Państwo za zasadne wybranie Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci jako organizacji, której można przekazać 1% podatku, będziemy Państwu bardzo wdzięczni za ten wspaniałomyślny dar serca.

W imieniu własnym i naszych Podopiecznych bardzo dziękujemy.

Czym jest 1% podatku?

Jest taki jeden mechanizm pozwalający na wsparcie Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) wyłączając bezpośrednie przekazy pieniężne na rzecz jej działań statutowych. Ten mechanizm to tzw. “1%”, w ramach którego możecie Państwo wybrać dowolną OPP i przy wypełnianiu swojego rocznego zeznania podatkowego, a za pośrednictwem Urzędu Skarbowego, podarować jej 1% swojego podatku dochodowego.

Możecie pomyśleć sobie – 1%? Przecież mój 1% wynosi naprawdę niewiele, po co więc organizacji pozarządowej tak mała wpłata. I tu się Państwo mylicie. 1% przede wszystkim ma siłę w ilości osób, które decydują się na jego przekazanie. Bo jeśli 10 osób przekaże po 10 zł, może i kwota nie będzie wysoka, ale inaczej będzie przedstawiała się sytuacja, w której o przekazanie tych 10 zł pokusi się 1.000, 10.000 czy 10.0000 osób. Szczególnie, że przecież nic nas to nie kosztuje, a możemy zadecydować, by pomóc innym.

Czemu 1% jest taki ważny?

Organizacji Pożytku Publicznego jest bardzo dużo i obszary ich działalności są naprawdę bardzo różne. Oznacza to, że każdy z nas może znaleźć wśród nich taką, której cele statutowe będą mu szczególnie bliskie. Niektórzy wybiorą pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym, inni – potrzebującym zwierzętom czy instytucjom kultury. Warto zainteresować się jakie organizacje działają w naszym regionie, tak by wspierać społeczność lokalną i mieć poczucie, że w razie potrzeby to dobro płynące z organizacji pozarządowej do nas wróci.

Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych pozyskuje 1% od 2006 roku, tym samym dofinansowując braki budżetowe, które pojawiają się w środkach przekazywanych na opiekę hospicyjno-paliatywną przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nasze województwo jest bardzo duże obszarowo, a Szczecin nie jest miastem położonym w nim centralnie – to początkowo powodowało problemy w sprawowaniu opieki nad wszystkimi potrzebującymi dziećmi hospicyjnymi.

Co daje 1%?

To dzięki Państwa wsparciu mogliśmy zrealizować wielki plan w postaci sfinansowania powstania Filii Fundacji w Koszalinie, która sprawuje opiekę nad dziećmi ze wschodnich rubieży naszego województwa, jak również z terenu powiatu słupskiego. To dzięki Państwa wsparciu jesteśmy w stanie finansować zakup każdego sprzętu, którego potrzebują nasi Podopieczni, tak by opieka sprawowana w domu mogła mieć charakter ciągły i nie była przerywana niepotrzebnymi hospitalizacjami, co ma niemałe znaczenie szczególnie w opiece nad hospicyjnymi Maluchami. To dzięki Państwu każdy z naszych Podopiecznych może liczyć na pomoc społeczną, na dofinansowanie zakupu leków, środków opatrunkowych, na dofinansowanie rachunków za prąd, które w przypadku korzystania z wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego (o zasilaniu elektrycznym) rosną w zastraszającym tempie. To dzięki Państwu stale rozwijamy wolontariat hospicyjny, nie zapominając również o “zdrowym rodzeństwie” naszych Podopiecznych i o dzieciach osieroconych w trakcie trwania opieki hospicyjnej. Nie jest dla nas problemem wysłanie dzieci na zimowisko w góry czy nad morze, które są przez nie często widziane po raz pierwszy, bo w domu są ważniejsze wydatki niż dziecięce wakacje… To dzięki Państwu przejeżdżamy rocznie wiele setek tysięcy kilometrów w drodze do naszych Podopiecznych, których jednoczasowo mamy około 180 w 180 domach naszego województwa.

1% w liczbach

Środki z 1% podatku pozwalają na sprawowanie opieki nad większą ilością Pacjentów niż przewiduje to kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.
32
więcej Pacjentów - Dorosłych
25
więcej Pacjentów - Dzieci
43
więcej Pacjentów Poradni Żywienia Dojelitowego
1% podatku jest 1/7 częścią całorocznego budżetu fundacji.
Cała pomoc społeczna jest finansowana ze środków z 1% podatku.